januarfebruarmartsaprilmajjuni
1nytårsdag 1Ung til ung kl. 19.30 - 21.00  1  1  1Træning til Landsstævne 10-17.45. 1  
2Eleverne møder ind inden 21.30. 2Life performancesamtaler kun for elever 13.30 - 17.30. 2Engelsk fagdag 8.00 - 11.30. 2Søskendedøgn fra kl. 14.00. 2Skr. prøver
9.00 - 12.30: Dansk Skriftlig fremstilling 9. kl. 13.30 - 17.30: Dansk Skriftlig fremstilling 10. kl.
182  
3 13  3  3Søskendedøgn slut kl. 14.00 Træning til Landsstævne 14-21.45. 3Skr. prøver
kl. 9.00 - 13.00: Matematik 9. kl. kl. 14.00 - 18.00: Matematik 10. kl.
 3  
4  4  4Forlænget weekend 4 144Skr. prøver
kl. 9.00 - 10.00: dansk retstavning 9. kl. 10.00 - 10.30: læsning 9. kl. 12.00 - 15.00: Tysk 10. kl.
 4Forlænget weekend 
5  5  5Forlænget weekend 5  5Skr. prøver 5pinsedag 
6  6  6Forlænget weekend 6  6Skr. prøver 62. pinsedag23
7Elevfest 7 67 107Orienteringsaften for kommende elever. Gymnastikopvisning.  7Elevmøde for gl. elever med gymnastikopvisning af nuværende elever. Træning til Landsstævne 14.00 -21.45. 7  
8  8  8  8  8Træning til Landsstævne 10-17.45. 8  
9  9  9Korstævne 8.00 - 17.30.Frivilligt.  9  9 199  
10 210  10Dansk fagdag 8-15.00 10Træning til Landsstævne 10-17.45. 10  10foreslået elevfestdato  
11  11  11Venskabsopvisning på Vivild Efterskole og Farsø fra kl. 12 - 22. 11 1511  11  
12 Efterskolerens Aften 18-21. 12Fridag 12Bliveweekend
Gymnastikopvisning Vejle og Hammel.
 12Aalborgstævnet 12Foreslået elevfest 12  
13  13Fridag 13Bliveweekend 13  13Store Bededag 13 24
14Foreslået elevfest 14Vinterferie714 1114skærtorsdag 14Forlænget weekend
 14  
15  15Vinterferie 15  15langfredag 15Forlænget weekend 15  
16  16Vinterferie 16Matematik fagdag 8-15.00. 16Fridag 16 2016  
17Terminsprøveuge. Terminsprøve dansk 8-13317Vinterferie 17  17påskedag 17  17  
18Terminsprøve i matematik kl. 8.00 - 12.00  18Vinterferie 18Hovedrengøring Foreslået elevfest 182. påskedag1618  18Outrouge 
19Terminsprøve i engelsk kl. 8-12  19Vinterferie 19evt. gymnastik 19  19  19Outrouge 
20  20Vinterferie
Eleverne møder ind inden 21.30.
 20Træning til Landsstævne 10-17.45. 20  20  20Outrouge25
21Gymnastikdag
Afgang skitur ca. kl. 21.00
 21 821 1221  21  21Outrouge 
22Bliveweekend
Skitur
 22Sidste dag for forældre at skrive under i optagelse.dk 22  22Evt. elevfest 22  22Afslutningsmødet
Afslutningsmøde: Kaffe 15.30 Officielt program 16-19.
 
23Bliveweekend
Skitur
 23Gymnastik 12.45-17.45. 23  23Bliveweekend 23 2123Fridag 
24Skitur424Gymnastik 12.45 - 16.45. Fastelavn 24  24Bliveweekend
Bedsteforældredag og gymnastikopvisning 14-17.
 24  24Fridag 
25Skitur 25Gymnastikdag
Opvisning forældre kl. 19.00-20.30
 25Gymnastikopvisning Rødkjærsbro om aftenen. 25 1725  25Fridag 
26Skitur 26Bliveweekend
Måske gymnastikopvisning Viborg
 26Bliveweekend
Gymnastikopvisning BGI og lokal opvisning.
 26 linjedøgn fra kl. 12.45  26Kristi Himmelfartsdag 26Landsstævne i gymnastik 
27Hjemkomst skitur. 27Bliveweekend
Gymnastikopvisning Silkeborg.
 27Bliveweekend
Gymnastikopvisning i lokale gymnastikforening.
 27Linjedøgn 8-11.45. Skolens generalforsamling kl. 19.00 27Forlænget weekend 27Landsstævne i gymnastik26
28Forlænget weekend 28 928 1328DM i dans (Sorø). 28Forlænget weekend 28Landsstævne i gymnastik 
29Forlænget weekend    29  29Foreslået elevfestdato 29Forlænget weekend 29Landsstævne i gymnastik 
30Forlænget weekend    30  30  30Mundtlige prøver starter2230Landsstævne i gymnastik 
31 5   31     31Life performance samtaler 12.45 - 16.45