januarfebruarmartsaprilmajjuni
1Juleferie 1Bliveweekend 1  1  1  12. pinsedag23
2Juleferie 2Bliveweekend 2 102Hovedrengøring kl. 12.45 - 15.00.  2Søskendeweekend 2  
3Juleferie 3 63  3  3Søskendeweekend 3  
4Juleferie 4Terminsprøve dansk 8-12. 4Korstævne Århus Efterskole  4  4Skr. prøver
9.00 - 12.30: Dansk Skriftlig fremstilling 9. kl. 13.30 - 17.30: Dansk Skriftlig fremstilling 10. kl.
194  
5Eleverne møder ind inden kl. 21.00 5  5Danskdag 5  5Skr. prøver
kl. 9.00 - 13.00: Matematik 9. kl. kl. 14.00 - 18.00: Matematik 10. kl.
 5Grundlovsdag  
6 26  6Gymnastikvennedag med Onsild og Vivild Efterskole fra kl. ca. 15.00 6Fagdag156Skr. prøver
9.00 - 10.00: dansk retstavning 9. kl. 10.00 - 10.30: læsning 9. kl. 12.00 - 15.00: Tysk 10. kl.
 6Bliveweekend 
7  7  7Blivedag
Gymnastikopvisning: 11.30 Bjerringbro Idrætscenter kl. ca. 15.00 Jysk Arena Silkeborg. Eleverne må hentes kl. 18.00 på skolen.
 7Aalborgstævnet
AFLYST - flyttet til 19. maj.Ålborgstævne for efterskoler.
 7Skr. prøver
9.00 - 12.00: engelsk udtræk 9. kl. 13.00 - 16.00. engelsk 10. kl.
 7Bliveweekend
Orienteringsmøde for kommenede elever kl. 15.30.
 
8Efterskolernes aften kl. 18-21  8Vinterferie 8Forlænget weekend 8ST. Hoppedag og fagdag
Elever kan hentes fra kl. 15.00. Dog har springlinjen først fri kl. 17.00
 8Store Bededag 8 24
9  9Vinterferie 9Forlænget weekend
Eleverne skal være retur til kl. 21:30
119skærtorsdag 9  9  
10Foreslået elevfest 10Vinterferie710Matematikdag 8-15.15. 10langfredag 10  10  
11  11Vinterferie 11Foredrag: "At bryde den sociale arv" v/ Morten Tropp 11Fridag 11 2011  
12  12Vinterferie 12  12Fridag 12Skr. prøver
9.00 - 9.30: udtræk(fysik, geografi, biologi) Generalforsamling i skolekredsen kl. Ønskes medlemsskab af skolekredsen, ret henvendelse til kontoret.
 12  
13 313Vinterferie 13  132. påskedag1613  13  
14  14Vinterferie 14Bliveweekend
Gymnastikopvisning: DGI- huset, Vejle kl. 9.00 og Skive. Kulturcenter Limfjord, Skyttevej 14: 17.28
 14  14  14  
15  15Vinterferie 15Bliveweekend
Gymnastikopvisning: Hammel Idrætscenter kl. 10.40
 15  15Trække fordybelsesområde i dansk 9. kl. 15 25
16  16Vinterferie
Eleverne skal være retur til kl. 21:30
 16 1216  16Bliveweekend
Elevmøde med gymnastikopvisning for alle elever.
 16  
17Gymnastikdag
Afgang skitur kl. ca. 21.
 17 817Engelskdag 8-15.15 17  17Bliveweekend 17  
18Skitur 18Gymnastikdag
Sidste dag for forældre at skrive under i optagelse.dk
 18  18  18 2118  
19Skitur 19Gymnastikdag 19  19  19  19  
20Skitur420Gymnastikdag 20Forlænget weekend 20DM i dans1720Trække fordybelsesområde i dansk 10. kl. 20  
21Skitur 21Forældregymnastikopvisning kl. 19.00 - 21.00 21Forlænget weekend 21Linjedøgn DM i dans  21Kristi Himmelfartsdag 21  
22Skitur 22Bliveweekend 22Forlænget weekend 22  22Fridag 22Outrouge26
23Skitur
Hjemme skitur ca. kl. 13.00.
 23Bliveweekend
Gymnastikopvisning: Jysk Arena Silkeborg kl. 12.15.
 23Forlænget weekend1323  23  23Outrouge
Sankt Hans aften
 
24Forlænget weekend 24Fastelavn924  24  24  24Outrouge 
25Forlænget weekend 25  25Kvalifikation til DM i dans på BGI. Life performancesamtaler 13.30-16.30. 25  25 2225Outrouge
Galla
 
26Forlænget weekend 26Terminsprøve engelsk 8-11.30. 26  26  26  26Outrouge
Kanotur til Bamsebo
 
27 527  27  27Offentliggørelse af udtræk for 9. klasse.1827  27Afslutningsmødet
Afslutningsmøde: Kaffe fra 09.30-10.00 Officielt program:10.00-11.30
 
28  28Foreslået elevfest 28Bliveweekend
Gymnastikopvisni:Formiddag - kl. 11.00 Thisted Hallen og eftermiddag Thorning Hallen.
 28Skolens generalforsamling 28  28  
29Life performancesamtaler kun for elever 12.30 - 16.30. 29  29Bedsteforældredag
Bedsteforældre Dag kl. 9.30 - 12.30 Blive dag fra kl. 9.00. Gymnastikopvisning alle elever kl. 9.30 i LE-Hallen og 15.00 i Kjellerup Hallen.
 29  29  29 27
30Gymnastikdag formiddag Terminsprøve matematik eftermiddag.    30 1430  30  30  
31     31     31pinsedag